Podnośnik kubełkowy przeznaczony jest do transportu pionowego materiałów sypkich takich jak ziarna zbóż, nasiona roślin oleistych i strączkowych, surowce do produkcji pasz, biomasy, popioły oraz pyły.
Prezentowane poniżej urządzenia znajdują zastosowanie w przemyśle:
drzewnym, portowym, paszowym, magazynach zbożowych, młynarskim, tłoczniach oleju.
Wysoką żywotnością,
konstrukcja urządzenia oraz zastosowane materiały sprawiają, że nasze podnośniki kubełkowe pracują w ruchu ciągłym wiele lat bez konieczności ich remontowania. Dodatkowo podnośniki są zabezpieczane licznymi czujnikami kontrolującymi prawidłową pracę. To wszystko gwarantuje wieloletnią bezawaryjną pracę.
Solidną i sztywną konstrukcją,
zaletą naszych podnośników kubełkowych jest innowacyjny system łączenia rur ze sobą, za pomocą specjalnych łączników i śrub stożkowych ISO 10642. Gwarantuje to wysoką sztywność całej konstrukcji oraz łatwość montażu.
Pełną szczelnością na pył,
wszystkie elementy skręcane są na specjalne uszczelki, które gwarantują 100% szczelności naszych urządzeń, nawet tych pracujących w nadciśnieniu.
Łatwość obsługi,
liczne włazy rewizyjne i serwisowe oraz napinacz obustronnie skalowany ułatwiają codzienną obsługę i czyszczenie urządzenia.
Firma RYBIŃSKI s.c. oferuje podnośniki kubełkowe o wydajnościach od 20 t/h do 220 t/h
Stopy dostępne są w wersjach:
Standard – wyposażone w liczne wzierniki pozwalające na inspekcję wewnątrz stopy oraz szuflady pozwalające na wyczyszczenie dna stopy.
Samoczyszcząca – wyposażone w liczne wzierniki pozwalające na inspekcję wewnątrz stopy oraz łuk eliminujący strefę martwą stopy pomiędzy kubełkami, a dnem stopy.
Głowica wykonana z konstrukcji skręcanej wyposażona w liczne wzierniki pozwalające na inspekcję urządzenia wewnątrz, elementy narażone na wycieranie zabezpieczone tworzywem trudnościeralnym, w standardzie pokrywa górna głowicy wykonana ze stali AISI 304, przewidziane uchwyty do podczepiania lin dźwigu / wciągarki w celu przeprowadzenia bezpiecznego montażu.
Rury wykonywane są z jednego odcinka blachy za pomocą lasera CNC i gięte na prasie krawędziowej CNC w kształt litery U, przykryte pokrywami skręcanymi. Łączenie rur z zastosowaniem specjalnych łączników które, gwarantują prostolinijność całej konstrukcji podnośnika. Każda z rur może zostać otwarta w celu czyszczenia.
Rury serwisowe służą do łatwego i szybkiego montażu kubełków na pasie, ich konstrukcja zapewnia otwarcie przedniej pokrywy oraz dodatkowo w tylnej ścianie wykonany jest właz serwisowy, na ścianach bocznych zamontowane są wzmocnienia tak, aby rura po otwarciu miała wystarczającą siłę nośną.
Duża oferta taśm do przenoszenia różnego rodzaju materiałów.
Szczegółowa pomoc techniczna.
Duży zapas towaru.
Oferowane taśmy są zwężane, skracane i wykonywane są w nich otwory według wymagań klienta.
Jeśli istnieje potrzeba, taśmy, które mamy na stanie wysyłamy tego samego dnia.
Posiadamy bardzo dużą gamę czerpaków do elewatorów. Oferujemy ponad 400 różnych rozmiarów i typów czerpaków do elewatorów do każdego rodzaju produktu i zastosowania.
Czerpaki do elewatorów ze stali węglowej i stali nierdzewnej (tłoczone / bezszwowe lub składane z elementów).
Czerpaki do elewatorów plastikowe / niemetaliczne (nylon, HDP lub PU).
Czerpaki do elewatorów do zastosowań w rolnictwie (np. zboże, pasza, nasiona, cukier).
Czerpaki do elewatorów do zastosowań w przemyśle (np. cement, wapno, kruszywo, węgiel, nawóz).
Standardowo do napędu podnośników kubełkowych stosujemy motoreduktory NORD lub SEW obsadzane bezpośrednio na wale napędowym.
Ułożyskowanie wału napędowego w obudowach łożyskowych stojących SKF, SNR, KOYO odsadzonych na zewnątrz obudowy przenośnika. Punkty smarujące wyciągnięte poza osłony zespołów łożyskowych.
Sprzęgło jednokierunkowe montowane jest w głowicy podnośnika kubełkowego po przeciwnej stronie wału niż motoreduktor. Zadaniem sprzęgła jednokierunkowego jest brak możliwości ruchu pasa w przeciwnym kierunku.
Wersja prosta oraz Wersja łamana z rolką prowadzącą.